رنگ قالب

×
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
همه چیز در مورد پولکادات و ارز دیجیتال DOT

در حال حاضر ، بلاکچین ها جداگانه و در سیلوها کار می کنند. Polkadot میخواهد یک اینترنت از بلاکچین های قابل همکاری برای یک وب غیرمتمرکز ایجاد کند. اما آیا این ایده خیلی بلندپروازانه است؟ با کا همراه باشید تا باهم بررسی کنیم.

 

پولکادات (Polkadot) چیست؟

پولکادات چیست

Polkadot شبکه ای است که برای پیوند دادن نقاط با همه شبکه های دیگر طراحی شده است. این شبکه معمولاً به عنوان یک شبکه چند زنجیره ای شناخته می شود ، زیرا برخلاف شبکه هایی مانند بیت کوین که به تنهایی فعالیت می کنند ، می تواند به دیگر شبکه ها متصل شود.

 

هدف نهایی آن این است که به عنوان یک چارچوب برای تمام بلاکچین هایی که انتخاب می کنند عمل کند ، چیزی شبیه به این که HTML به سایت ها ، مرورگرها و سرورها اجازه می دهد با یکدیگر تعامل داشته باشند.

 

این ایده مراقبت از فرآیندهای کثیف و گران قیمت استخراج ارز رمزنگاری شده (از جمله اعتبار سنجی معاملات و پروتکل های امنیتی) است و توسعه دهندگان را قادر می سازد تا بر ایجاد قابلیت های اپلیکیشن های غیرمتمرکز (D-App) و قرارداد هوشمند تمرکز کنند.

 

آیا می دانید؟

Polkadot توسط گاوین وود ، بنیانگذار Ethereum ساخته شده است.

 

چرا پولکادات اهمیت دارد؟

توسعه دهندگانی که در حال ساخت سیستم های نوآورانه و غیرمتمرکز هستند ، در حال حاضر مجبورند این سیستم ها را از ابتدا مهندسی کنند. این همچنین بدان معنی است که زمان ، استعداد و منابع به جای ایجاد استانداردی که همه ایجاد می کنند ، به ایجاد شبکه های رقابتی هدایت می شوند. این هدف Polkadot است ، ایجاد راهی برای توسعه دهندگان برای ایجاد ارزش در بالای تمام بلاکچین ها ، و نه فقط یک.

 

Polkadot چگونه کار می کند؟

Polkadot چیست

بلاکچین ها می توانند با Polkadot ارتباط برقرار کرده و به موازات اصطلاح پاراچین ها (parachain) برای دسترسی به اعتبار سنجی معاملات و امنیت شبکه ، کار کنند.

 

در شبکه به اصطلاح "رله زنجیره ای" ، آدرس معاملات بررسی می شود و داده ها استاندارد می شوند تا همه سیستم بتواند آن را درک کند. در اینجا امنیت زنجیره هاست.

 

در حالی که از عملکرد مراقبت می شود ، بلاکچین های متصل به Polkadot می توانند از مکانیسم PoS خود استفاده کنند. تصمیم بگیرند که چه زمان و چگونه کد خود را به روز کنند و dapp ها یا توکن هایی را که انتخاب می کنند ، اجرا کنند. در اصل این یک لایه انتخاب و انتخاب است که به شبکه ها امکان می دهد امنیت خود را حفظ کرده و پروتکل های جدید را در خود جای دهند.

 

آیا می دانید؟

Polkadot توسط بنیاد Web3 و Parity Technologies ساخته شده است که بنیانگذاران آن Gavin Wood و Jutta Steiner هستند.

 

پروژه پولکادات چه مشکلاتی را حل می کند؟

دو مسئله مبتنی بر بلاکچین که بیشترین نیاز به حل آنها را دارد ، مقیاس پذیری (تعداد معاملات در ثانیه شبکه است که می تواند اداره کند) و حاکمیت (نحوه مدیریت ارتقا و تغییرات پروتکل توسط انجمن) می باشد. هدف Polkadot حل هر دو این مشکلات است.

 

ارز دیجیتال دات (DOT)

ارز دیجیتال دات

رمز داخلی شبکه Polkadot ، دات (DOT) نام دارد. این رمزارز به دارندگان این امکان را می دهد تا در مورد تغییرات احتمالی کدها رأی دهند که در صورت توافق ، به طور خودکار در سراسر شبکه ارتقا می یابند.

 

Polkadot برای اولین بار شبکه اصلی خود را در ماه مه سال 2020 راه اندازی کرد و به سرعت مورد توجه سرمایه گذاران ، توسعه دهندگان و معامله گران ارزهای رمزپایه قرار گرفت.

 

در کمتر از یک سال ، تعداد قابل توجهی از رکورد ها و تحولات قابل توجه را به دست آورده است ، برخی از آنها عبارتند از:

  1. صعود برای تبدیل شدن به چهارمین ارز رمزنگاری شده بزرگ ، دستیابی به حداکثر سرمایه بازار تقریباً 18 میلیارد دلار
  2. در حال تغییر نام مجدد ، با نشانه های DOT قدیمی 100 روش تولید توکن های جدید DOT تقسیم شده است - افزایش عرضه از 10 میلیون به 1 میلیارد
  3. با استفاده از ورودی جامعه از طریق برنامه Bounty Brand Polkadot ، توسط آژانس طراحی Koto ، مارک جدیدی دریافت کنید
  4. مشاهده یک افزایش چشمگیر در فعالیت توسعه دهنده ، با بیش از 340 پروژه در حال حاضر به طور فعال در سیستم عامل توسعه یافته است!

 

Polkadot را از کجا و چگونه بخریم؟

علیرقم اینکه کمتر از یک سال از راه اندازی این پروژه و ارز دیجیتال آن گذشته است ، DOT را می توان در تعداد زیادی از سیستم عامل های محبوب صرافی ارز رمزنگاری شده خریداری و معامله کرد.

 

این شامل چندین صرافی برتر دنیا، از جمله Binance ، Kraken و Huobi Global و همچنین نزدیک به 100 سیستم عامل دیگر است.

 

اهداف Polkadot چیست؟

اهداف پولکادات

Polkadot می خواهد به بستری تبدیل شود که تمام بلاک چین ها بر روی آن بنا می کنند. اعتقاد این است که ، با ایجاد یک زمینه بازی یکنواخت - در مقابل یک پراکندگی که در حال حاضر وجود دارد - شرکت ها با دانستن محکم بودن پایه ها در ابتکار عمل آزاد خواهند بود.

 

پولکا استارتر (Polkastarter) چیست؟

پولکا استارتر (Polcastarter)

Polkastarter در اواخر سال 2020 راه اندازی شد ، یک پلتفرم مبادله غیرمتمرکز مستقر در Polkadot است که برای پشتیبانی از استخرهای توکن و حراج های زنجیره ای طراحی شده است.

 

این اجازه می دهد تا پروژه های جدید سرمایه مورد نیاز خود را برای راه اندازی و توسعه بیشتر به راحتی جمع کنند ، در حالی که به سرمایه گذاران فرصتی می دهد تا از طریق یک رابط کاربری بصری ساده ، رمزها را خریداری کنند.

 

رمز ارز پولکا استارتر POLS است ، كه برای پرداخت حاكمیت ، هزینه های معامله و دسترسی به استخرهای رمزارز محدود استفاده می شود.

 

آینده پولکادات

Polkadot از یک موفقیت لذت میبرد که در مدت زمان بسیار کمی به چهارمین ارز بزرگ رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار تبدیل شد. در حال حاضر ، این چالش برای ایجاد موفقیت و کنار زدن رقبای خود را دارد.

 

به هر حال ، این تنها پلتفرمی نیست که بر بهبود مقیاس پذیری ، حاکمیت و قابلیت همکاری متمرکز است.

 

Dfinity ادعا می کند که پاسخ مقیاس پذیری را دارد و WanChain همچنین به همکاری با یکدیگر پرداخته است. اما این Cosmos است که به عنوان بزرگترین رقیب Polkadot معرفی شده است. این برنامه از سال 2014 روی قابلیت همکاری بلاکچین کار می کند. کاملاً شبیه Polkadot است و در مارس 2019 راه اندازی شد.

 

برای آشنایی با پروژه عظیم کازماس (Cosmos) ، رقیب سرسخت پولکادات، اینجا کلیک کنید.

 

منبع: Decrypt

بابک ایمانیان جمعه 10 اردیبهشت 1400 0 نظر ارز دیجیتال

اضافه کردن یک نظر

برای ثبت نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید