رنگ قالب

×
 • ----
 • ----
 • ----
 • ----
 • ----
فایل کوین (Filecoin) چیست؟ آینده ارز دیجیتال FIL

فایل کوین (Filecoin) یک ارائه دهنده ذخیره غیرمتمرکز است. به جای صندوق اسناد به یک شرکت ، می توان آنها را در رایانه های مختلف در سراسر دنیا تقسیم و ذخیره کرد.

 

آیا می توانید خانه خود را در Airbnb اجاره کنید؟ در مورد اجاره فضای کامپیوتر خود چطور؟ فایل کوین میتوناد این کار را برای شما انجام دهد! پس با ما همراه ابشید تا این پروژه جذاب را بررسی کنیم!

 

Filecoin چیست؟

فایل کوین چیست

فایل کوین یک پروتکل غیرمتمرکز است که هر کسی را قادر می سازد فضای ذخیره سازی اضافی را در رایانه خود اجاره کند. به همین ترتیب ، هر کسی می تواند فضای ذخیره سازی را در شبکه خریداری کند.

 

با اجازه دادن به هر کسی در دنیا که به شبکه بپیوندد ، می تواند منبع عظیمی از ذخیره اطلاعات را ایجاد کند. هرچه تعداد رایانه های بیشتری رایانه ای شود ، برای تأمین افزایش تقاضا مورد نیاز خواهد بود.

 

این آزمایشگاه توسط پروتکل آزمایشگاه ها ، با هدایت خوان بنت ، دانشمند و مهندس کامپیوتر ، ایجاد شد.

 

مزایای استفاده از فایل کوین

مزایای استفاده از فایل کوین

Filecoin نوید چندین مزیت نسبت به راه حل های متمرکز ذخیره اطلاعات را می دهد. آنها عبارتند از:

 • 💰 هزینه - با ایجاد یک بازار آزاد بزرگتر برای ذخیره اطلاعات ، این باید قیمت را کاهش دهد.
 • 📈 مقیاس - گردآوری میلیون ها کامپیوتر در سراسر جهان یک شبکه ذخیره سازی بزرگ ایجاد می کند.
 • 🌍 اقتصاد - Filecoin به جای ساخت رایانه های ذخیره سازی جدید ، از منابع موجود استفاده می کند.
 • 🔒 ایمنی - در حالی که Dropbox و iCloud هک شده اند ، یک شبکه غیرمتمرکز به این معنی است که هیچ نقطه حمله ای وجود ندارد ، و سازش آن را دشوارتر می کند.

 

آیا می دانید؟

در سال 2012 ، Dropbox هک شد و 68 میلیون رمز عبور کاربر در اینترنت فاش شد.

 

معایب فایل کوین

برخی از مشکلات احتمالی Filecoin عبارتند از:

 • 🚗 سرعت - به جای دسترسی به یک سرور ، باید به چندین سرور دسترسی داشته باشد تا در صورت لزوم اسناد را با هم جمع کند. این به آنلاین بودن سرورها و سرعت اینترنت بستگی دارد.
 • 📵 Dapp - با پردازش معاملات با استفاده از ارز رمزپایه Filecoin ، مانعی برای ورود ایجاد می کند ، زیرا کسی مجبور است سکه دیگری بخرد و برای استفاده از سرویس آن را مبادله کند.

 

آیا Filecoin ایمن است؟

امنیت فایل کوین

ذخیره اسناد خود در رایانه شخص دیگری خطرناک است. با این حال ، Filecoin داده ها را تقسیم می کند ، چیزی شبیه به خرد کردن آنها ، بنابراین هیچ کس نمی تواند آنها را با هم خرد کند. با این حال ، این می داند که داده ها چگونه در کنار هم قرار می گیرند و هنگام درخواست دوباره آنها را مرتب می کند.

 

این بدان معنی است که میزبان نمی تواند به سادگی سند را در رایانه خود هک کرده و به پرونده های کاربر دسترسی پیدا کند. اگر آنها بخواهند آن را هک کنند ، فقط یک جریان داده های بی معنی پیدا می کنند.

 

آیا فایل کوین رقیبی دارد؟

رقبای فایل کوین

Filecoin تنها شرکت مقابله با ذخیره سازی غیرمتمرکز پرونده نیست. تعدادی دیگر شروع تلاش برای نشان دادن خود کرده اند.

 

Siacoin در حال حاضر بیش از 360 ارائه دهنده ذخیره سازی با ظرفیت 2.3 پتابایت یا 2340 ترابایت دارد. این ارز رمزنگاری شده در حال حاضر در صرافی های رمزنگاری قابل معامله است.

 

Storj سرویس ذخیره سازی ابر غیر متمرکز Tardigrade خود را در مارس 2020 راه اندازی کرد و از اکتبر 2020 ، ظرفیت ذخیره سازی 80 پتابایت را از طریق شبکه خود اعلام کرد. ارز رمزنگاری شده STORJ آن نیز زنده است.

 

چگونه فایل کوین را استخراج کنیم؟

استخراج فایل کوین

استخراج کنندگان Filecoin در سه نوار متفاوت قرار دارند. استخراج کنندگان ذخیره سازی وجود دارند که مسئول ذخیره سازی داده ها در شبکه Filecoin هستند. استخراج کنندگانی که مسئول بازیابی پرونده ها هستند و ماینرها ، که هنوز اجرایی نشده اند.

 

استخراج کنندگان ذخیره سازی، Filecoin را با ذخیره سازی داده های مشتری و ارائه مدرکی از این فضای ذخیره سازی در طول زمان به دست می آورند. برعکس ، استخراج کنندگان از بازیابی ، Filecoin را با پیشنهاد و هزینه های استخراج برای یک پرونده خاص ، که براساس ارزش بازار تعیین می شود ، بدست می آورند.

 

ارز دیجیتال FIL

ارز دیجیتال FIL

از زمانی که Filecoin شبکه اصلی خود را در اکتبر 2020 راه اندازی کرد ، رمز FIL در انواع سیستم عامل های صرافی های محبوب لیست شده است. در حال حاضر ، معروف ترین آنها Coinbase ، Huobi Global و Binance هستند. همچنین در صرافی هایی مانند OKEx ، Upbit و DigiFinex نیز موجود است.

 

در نتیجه ، استفاده از FIL اکنون بیش از هر زمان دیگری آسان است و در بیشتر موارد فقط چند دقیقه طول می کشد.

 

پیشرفت های اخیر

شبکه اصلی Filecoin در اکتبر سال 2020 راه اندازی شد و از آن زمان ، میزان ذخیره سازی موجود در سیستم عامل به طرز چشمگیری رشد کرده است - اخیراً از آستانه 2.5 میلیارد گیگابایت (2.5EiB) عبور کرده است - فضای کافی برای نگهداری بیش از 10 هزار نسخه از ویکی پدیا.

 

پس از سالها کار ، شبکه اصلی Filecoin به طور رسمی فعال است! transition این انتقال Mainnet Liftoff یک نقطه عطف عالی برای کل جامعه است.

 

رمز FIL همچنین از زمان راه اندازی ، به تدریج شاهد افزایش حجم معاملات بوده است ، که در نتیجه لیست های عمده صرافی ها و افزایش ادغام در فضای Ethereum DeFi از طریق رمز Wrapped Filecoin صورت گرفته است.

 

در اوایل فوریه 2021 ، شتاب دهنده Filecoin Frontier Accelerator - ابتکاری که توسط LongHash Ventures ایجاد شده و Filecoin آن را پشتیبانی می کند - از 11 استارت آپ رونمایی کرد که در یک برنامه شتاب دهنده 12 هفته ای شرکت می کنند و 20000 دلار بودجه کمک مالی دریافت می کنند. آنها عبارتند از:

 • 🎮 OPgames - مجموعه ای از ابزارها برای مسابقات چند نفره در بازی های ویدیویی تک نفره.
 • 🩺 Sinso Technology - تجمع داده های تصویربرداری پزشکی برای پزشکی از راه دور و تشخیص AI.
 • ud Huddle101 - یک پلت فرم کلاس از راه دور آنلاین.
 • 🗃️ Filbox - بستری است که به کاربران کمک می کند تا از داده های خود کسب درآمد کنند.
 • era Vera AI - یک سرویس بررسی پس زمینه با استفاده از هوش مصنوعی.

 

قیمت گذاری خدمات ذخیره سازی Filecoin بر اساس رقابت آزاد و تغییر در عرضه و تقاضا تعیین می شود ، اما به طور کلی با پیشنهادات ذخیره سازی ابری متمرکز قابل رقابت است.

 

آینده ارز دیجیتال FIL

آینده ارز دیجیتال FIL

ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری مانند آمازون و گوگل از پس هزینه های زیادی برمی آیند. این نشان می دهد که تقاضای زیادی در بازار وجود دارد.

 

اگر مشتریان تصمیم بگیرند که به خدمات غیرمتمرکز اعتماد کنند ، می توانند پس انداز زیادی را انجام دهند. این پول همچنین به عنوان سرمایه شخصی و مشاغل کوچک به اقتصاد بازمی گردد که می تواند تأثیر مثبت چشمگیری در زندگی مردم داشته باشد.

 

همین استفاده زیاد و بهینه از شبکه فایل کوین، میتواند ارزش توکن آن را به شدت بالا ببرد و میتوانیم شاهد افزایش چشمگیر قیمت آن باشیم. هرچند که از لحاظ تکنیکالی هم آینده درخشانی در انتظار FIL است.

 

سخن پایانی

تمامی نظرات و مطالب بیان شده، مربوط به منبع مذکور می باشد و نظرات کریپتونش نیست. هر سرمایه گذاری شامل ریسک می باشد و شما باید پیش از آن، تحقیقات خود را انجام دهید.

 

منبع: Decrypt

 

مطالب مرتبط:

همه چیز در مورد پولکادات و ارز دیجیتال DOT

همه چیز درمورد کازماس؛ بررسی آینده ارز دیجیتال اتم  (ATOM)

بابک ایمانیان سه شنبه 14 اردیبهشت 1400 0 نظر ارز دیجیتال

اضافه کردن یک نظر

برای ثبت نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید