رنگ قالب

×
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
5 ارز دیجیتال مهم این هفته ؛ نوبت آلتکوین هاست!

طبق روال هر دوشنبه، پنج ارز دیجیتال مهمی که پتانسیل رشد در هفته پیش رو را دارند باهم بررسی میکنیم.

 

قیمت بیت کوین به بالای 52هزار دلار رسید اما کاهش دامیننس BTC می تواند ETH ، BNB ، XMR و CAKE را در کوتاه مدت بالاتر ببرد.

 

اصلاحات در روند صعودی معمولاً یک نشانه صعودی است زیرا هیجان کف را کاهش می دهد و باعث می شود دستان قوی تری به بازارها وارد شوند. با این حال ، به نظر نمی رسد اصلاح اخیر در بیت کوین (BTC) از بالاترین قیمت خود در 64،849.27 دلار ، معامله گران تازه کار را ترسانده است.

 

داده های DappRadar نشان می دهد که حجم معاملات غیرمتمرکز در هفته گذشته افزایش یافته است زیرا ممکن است تریدرها از موقعیت های سودآور بیت کوین برای خرید آلتکوین ها با پایین ترین قیمت فعلی خود، خارج شده باشند.

 

یکی دیگر از علائم علاقه به آلتکوین ها ، افزایش حجم شدید در Dogecoin (DOGE) است که طبق داده های CoinMarketCap ، تبدیل به چهارمین ارز رمزنگاری شده پس از بیت کوین ، اتر (ETH) و XRP شده است!

تحلیل قیمت بیت کوین

 

سقوط اخیر بیت کوین شاهد فروش نهنگ های کوچک تا متوسط ​​بود که در بازار ها 100 تا 1 میلیون دلار بیت کوین ریختند. با این حال ، یک علامت مثبت این است که نهنگ هایی با اندازه بزرگتر در این دوره همچنان جمع می شوند.

 

در حالی که داستان صعودی طولانی مدت دست نخورده باقی مانده است ، اما در کوتاه مدت می توان یک نقطه ضعف دیگر را مشاهده کرد. به طور کلی ، تا زمانی که جمعیت خرده فروشی شکست را نپذیرند و حالت ترس بازارها را فرا بگیرد ، تصحیح پایان نمی یابد.

 

در چنین فضای نامطمئن ، بیایید 5 رمز ارز برتر را بررسی کنیم که به احتمال زیاد در کوتاه مدت بهتر از سایر ارزهای رمزپایه عمل می کنند.

 

BTC / USDT

گاوها با تلاش سخت توانستند بیت کوین را به بالای سطح روانی 50هزار دلار برسانند اما در هر افزایش جزئی با مقاومت شدید خرس ها روبرو هستند. این نشان می دهد که خرس ها سعی می کنند از مزایای خود استفاده کنند و روند نزولی را تا حمایت مهم بعدی یعنی 43،006 دلار افزایش دهند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

 

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (55671 دلار) رو به پایین است و شاخص مقاومت نسبی (RSI) نزدیک به قلمرو بیش از حد فروخته شده است ، که نشان می دهد خرس ها برتری دارند.

 

از طرف دیگر ، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 52129 دلار برسانند ، این جفت ارز می تواند شاهد یک رالی تسکین دهنده باشد که احتمالاً در میانگین متحرک نمایی 20 روزه با مقاومت روبرو خواهد شد. در صورت کاهش قیمت از این مقاومت ، احتمال شکست زیر 47.459 دلار افزایش می یابد.

 

اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (56870 دلار) فشار دهند و آن را حفظ کنند ، این دیدگاه منفی بی اعتبار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال BTC

 

نمودار 4 ساعته نشان می دهد خرس ها در تجمعات امداد رسانی به 20-EMA فروخته اند. با شیب کاهش میانگین های متحرک و معاملات RSI در منطقه منفی ، مزیت خرس ها است.

 

اگر خرس ها قیمت زیر 48،664.67 دلار را فرو ببرند ، جفت ارز می تواند تا 47459 دلار سقوط کند. وقفه ای در زیر این پشتیبانی می تواند حرکت نزولی را از سر بگیرد.

 

برعکس ، شکست در بالای 20-EMA اولین نشانه خشک شدن فروش است و گاوها فرصت دارند تا امداد رسانی را به 50-SMA گسترش دهند.

 

ETH / USDT

گاوها بار دیگر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2235 دلار) دفاع کرده اند ، که نشان می دهد روند همچنان قوی است و خریداران در حال سقوط هستند. اتر اکنون سعی خواهد کرد تا به منطقه مقاومت سربار 2545 تا 2645 دلار برسد.

تحلیل تکنیکال اتریوم

 

شکسته شدن منطقه سربار می تواند نشانه شروع مرحله بعدی روند صعودی باشد که ممکن است به 2745 دلار و سپس 3000 دلار ادامه یابد. میانگین متحرک که به تدریج در حال افزایش است و RSI بالای 57 نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت در برابر صعود است.

 

بر خلاف این فرض ، اگر قیمت از مقاومت سربار پایین بیاید ، خرس ها دوباره سعی می کنند جفت ETH / USDT را زیر میانگین متحرک فرو ببرند. در صورت موفقیت ، این جفت ارز ممکن است اصلاح عمیق تری را به قیمت 1542 دلار آغاز کند.

تحلیل تکنیکال ETH

 

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این رمزارز یک الگوی سر و شانه ها را تشکیل داده است ، که با استراحت کامل می شود و زیر خط گردن بسته می شود. چنین حرکتی می تواند قیمت را به هدف 1600 دلار کاهش دهد.

 

از طرف دیگر ، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 2،375 دلار برسانند ، این جفت ارز می تواند بالاترین قیمت خود را با 2،645 دلار دوباره آزمایش کند. چنین حرکتی باعث بی اعتبار شدن الگو می شود و احتمالاً جفت ارز در یک شکست بالاتر از 2،645 دلار شتاب خواهد گرفت.

 

BNB / USDT

Binance Coin (BNB) در حال حاضر در یک روند صعودی در حال تحکیم است. گاوها در حالی که خرس ها از منطقه مقاومت سربار 600 تا 638.57 دلار دفاع می کنند ، سقوط خود را تا حمایت 480 دلار خریداری می کنند. یک اقدام محدود پس از روند صعودی قوی نشان می دهد که معامله گران عجله ای برای ثبت سود ندارند.

تحلیل تکنیکال BNB

 

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI بالای 56 نشان می دهد که گاوها برتری دارند. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای 530 دلار برسانند ، جفت ارز BNB / USDT می تواند مسیر خود را تا مقاومت 600 دلار آغاز کند. خرس ها احتمالاً مقاومت بسیار سختی بین 600 تا 638.57 دلار دارند.

 

اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد ، عملکرد محدوده ممکن است چند روز دیگر ادامه یابد. برعکس ، اگر گاوها قیمت را به بالای 638.57 دلار برسانند ، این جفت ارز می تواند سفر خود را به 720 دلار و سپس 832 دلار آغاز کند.

 

اگر خرس ها غرق شوند و قیمت زیر 480 دلار را حفظ کنند ، این دیدگاه مثبت بی اعتبار خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد ، ممکن است فروش شدیدتر شود و جفت ارز به  SMA 50 روزه (368 دلار) سقوط کند.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین

 

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت در داخل یک مثلث بزرگ متقارن گیر کرده است. اگرچه قیمت از خط حمایت مثلث عقب نشینی کرد ، خرس ها در تلاشند تا با افزایش میانگین های متحرک ، روند صعودی را متوقف کنند.

 

اگر این اتفاق بیفتد و قیمت از سطح فعلی پایین بیاید ، خرس ها فرصتی را حس می کنند و سعی می کنند قیمت را در زیر مثلث فرو ببرند. در صورت موفقیت ، این جفت ارز می تواند اصلاح عمیق تری را به قیمت 348 دلار آغاز کند.

 

متناوباً ، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک فشار دهند ، جفت ارز می تواند تا خط مقاومت مثلث بالا رود. شکسته شدن مثلث ممکن است نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.

 

XMR / USDT

Monero (XMR) در یک روند صعودی قوی قرار دارد و تلاش های مکرر خرس ها برای شروع اصلاح ناکام مانده است زیرا گاوها با تهاجمی افت قیمت نزدیک به حمایت 288.60 دلار را خریداری کرده اند.

تحلیل تکنیکال Monero

 

گاوها با موفقیت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (335 دلار) دفاع کرده اند و هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند ، و این نشان می دهد که خریداران برتری دارند. با این حال ، RSI اولین علائم واگرایی منفی را نشان می دهد ، که نشان می دهد حرکت در حال تضعیف است.

 

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد ، پیش بینی می شود که شروع اصلاح تا 288.60 دلار باشد. از طرف دیگر ، اگر گاوها قیمت را به بالای 424.55 دلار برسانند ، جفت XMR / USDT می تواند تا 498 دلار افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال XMR

 

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که نوسانات طی چند روز گذشته افزایش یافته است. خرس ها بارها 50-SMA را شکسته اند اما گاوها تهاجمی این قیمت را خریداری کرده و قیمت را به بالای 20-EMA رسانده اند.

 

اگر جفت ارز از سطح فعلی بازگردد و به بالای 405.40 دلار برسد ، آزمایش مجدد 424.55 دلار امکان پذیر است. شکست این مقاومت می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند. برعکس ، اگر خرس ها قیمت پایین تر از میانگین متحرک را فرو ببرند ، احتمال سقوط تا 288.60 دلار وجود دارد.

 

USDT / CAKE

طی چند روز گذشته PancakeSwap (CAKE) با مقاومت سختی در برابر سطح 28 دلار مواجه شده بود. خرس ها سعی کردند در 23 آوریل قیمت خود را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (24 دلار) کاهش دهند ، اما گاوها با تهاجم این قیمت را خریداری کردند ، و این نشان می دهد که این احساس همچنان مثبت است.

تحلیل تکنیکال کیک

 

در دو روز گذشته روند صعودی افزایش یافت و امروز جفت ارز CAKE / USDT به بالاترین حد خود رسیده است. میانگین متحرک متحرک و RSI در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت تا صعود است.

 

اگر گاوها قیمت خود را بالای 30 دلار حفظ کنند ، جفت ارز می تواند تا 34.50 دلار افزایش یابد. اگر خرس ها غرق شوند و قیمت را زیر 20 هفته میانگین متحرک نمایی حفظ کنند ، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی رویدادی قابل توجه خواهد بود زیرا قیمت از 24 مارس تاکنون زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی نمانده است.

 

داده های VORTECS از Cointelegraph Markets Pro در 23 آوریل شروع به شناسایی چشم انداز صعودی CAKE کرد ، درست هنگام شروع تجمع.

 

امتیاز VORTECS، ، منحصر به Cointelegraph ، مقایسه الگوریتمی شرایط تاریخی و فعلی بازار است که از ترکیبی از نقاط داده شامل احساس بازار ، حجم معاملات ، تغییرات اخیر قیمت و فعالیت توییتر حاصل می شود.

Vortecs

 

همانطور که در نمودار بالا دیده می شود ، امتیاز VORTECS  برای CAKE در تاریخ 23 آوریل هنگامی که قیمت 25.24 دلار بود ، سبز شد.

 

از آنجا ، امتیاز VORTECS  به طور مداوم در رنگ سبز باقی مانده و CAKE با بالاترین سطح در 31.12 دلار در 25 آوریل افزایش یافت و در حدود دو روز 23٪ سود را ثبت کرد.

تحلیل تکنیکال CAKE

 

نمودار 4 ساعته شکل گیری الگوی معکوس سر و شانه ها را نشان می دهد. هدف از این تنظیم صعودی ، الگوی 34.70 دلار است. 20-EMA شروع به چرخش کرده و RSI به بالای 65 رسیده است ، نشان می دهد گاوها برتری دارند.

 

در صورت تصحیح ، گاوها سعی می کنند خط گردن الگو را به سمت پشتیبانی بچرخانند. در صورت انجام این کار ، روند صعودی می تواند از سر گرفته شود. برعکس ، شکست در زیر 27.50 دلار ممکن است مزیت را به نفع خرس ها درآورد و نشانه فروش در سطوح بالاتر باشد

 

نظرات و پیشنهادات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات منبع مذکور می باشد و لزوماً منعکس کننده نظرات کریپتونش نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است ، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

 

منبع: Cointelegraph

بابک ایمانیان دوشنبه 6 اردیبهشت 1400 0 نظر ارز دیجیتال

اضافه کردن یک نظر

برای ثبت نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید