رنگ قالب

×
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
نشت اطلاعات شخصی کاربران Pi Network

اطلاعات شخصی حدود 10هزار کاربر پای نتوورک لو رفته است!

 

گزارش شده است که نشت اطلاعات شخصی 17 گیگابایتی از برنامه تلفن همراه پای نتورک سرچشمه گرفته است. یک شبکه خبری ویتنامی روز دوشنبه از نشت اطلاعات شخصی کاربران شبکه Pi با حجم 17 گیگابایت خبر داد.

 

اطلاعات شخصی حدود 10 هزار شهروند ویتنامی به همراه آدرس خانه ، شماره تلفن و آدرس ایمیل برای فروش گذاشته شد. فروشنده برچسب قیمت 9000 دلار بر روی داده ها قرار داده است که قابل پرداخت با بیت کوین و لایت کوین است.

 

Phien Vo ، مجری کانال چت گروهی شبکه Pi Vietnamese ، به VnExpress گفت که بررسی های احراز هویت در شبکه پای نتورک توسط شخص ثالث انجام می شود و افزود که کارت های هویتی ویتنامی با برنامه سازگار نیستند.

“برای انجام تأیید KYC در شبکه Pi ، ویتنامی ها باید از گذرنامه خود استفاده کنند. فقط برخی از کاربرانی که از نسخه های قبلی Pi استفاده می کردند می توانستند با استفاده از گواهی نامه رانندگی تأیید KYC را انجام دهند ، اما تاکنون این سیستم هنوز کارت شناسایی ویتنامی را قبول نکرده است. “

 

بخش امنیت سایبری وزارت امنیت عمومی ویتنام  تحقیق درباره این موضوع را آغاز کرده است.

 

اخیراً تحقیق مستقیمی در مورد ارزش پای نتورک توسط جم دلمگانی (Cem Dilmegani) ، یک کارآفرین فناوری و بنیانگذار AIMultiple انجام شد. هفته ها قبل از نشت داده های اخیر نوشته شده بود ، این بررسی به این نتیجه رسید که شبکه Pi دارای مشخصه های یک طرح بازاریابی چند سطحی یا یک برنامه بازاریابی است.

 

گزارش شده است که برنامه Pi از کاربران می خواهد هر روز وارد سیستم شوند و برای دریافت توکن های PI خود روی یک دکمه کلیک کنند. هیچ الگوریتم اجماع بلاکچین ، مانند اثبات کار یا اثبات سهام ، در برنامه استفاده نمی شود و کاربران می توانند با افزودن افراد دیگر به این اپلیکیشن، نرخ استخراج خود را افزایش دهند. ارز دیجیتال PI هنوز در صرافی ها معامله نمی شود و ارزش دلاری ندارد.

 

گزارش شده است که این اپ از لحظه شروع به کار ، داده های خود را برای کب درآمد می فروشد. با توجه به اینکه فضای تبلیغاتی با درج اطلاعات کاربری شخصی می تواند با قیمت بالاتری به فروش برسد ، منجر به این گمانه می شود که برنامه Pi فقط به منظور شناسایی اطلاعات شخصی کاربران خود طراحی شده است. Cointelegraph برای اظهار نظر با سخنگوی شبکه Pi تماس گرفت. در صورت پاسخ دادن ، این مقاله به روز می شود.

 

منبع: Cointelegraph

بابک ایمانیان سه شنبه 28 اردیبهشت 1400 0 نظر ارز دیجیتال

اضافه کردن یک نظر

برای ثبت نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید