رنگ قالب

×
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
5 موردی که  باید برای تحلیل این هفته بیت کوین در نظر بگیریم

سرمایه گذاران در میان هشدارهایی مبنی بر اینکه ادامه روند صعودی بیت کوین ممکن است "مدتی" طول بکشد ، به لطف پیام های مختلف از شاخص های موجود ، صبور هستند.

 

بیت کوین (BTC) شروع محتاطانه ای در این هفته داشت زیرا بازارهای کلان متزلزل هستند و ارز ترکیه یک شبه 15٪ از ارزش خود را از دست داده است.

 

پس از یک آخر هفته نا امید کننده که منجر به ماندن زیر 60،000 دلار شد ، بیت کوین هنوز نتوانسته تحت تأثیر معامله گران قرار گیرد ، که انتظار می رود در روزهای آینده اقدام جانبی انجام دهند.

 

Cointelegraph  نگاهی می اندازد به پنج عاملی که می توانند بر چگونگی تکامل اقدام قیمت بیت کوین با شروع هفته جدید تأثیر بگذارند.

 

1. اخبار

در روز دوشنبه ، با توجه به اینکه نگرانی در مورد بازده اوراق قرضه و ویروس کرونا وجود دارد ، تصور در مورد سهام دارای یک تزلزل است.

 

این هفته برای بسیاری از بازارهای آسیایی با حرکتی متوسط ​​افتتاح شده است. افزایش فعالیت های اقتصادی احتمالاً نگرانی های اوراق قرضه را با بازده خزانه داری 10 ساله که در حال حاضر 1.7٪ در ایالات متحده است پس از رشد سریع در هفته های اخیر ، تقویت می کند.

 

چین با گرفتن لحنی متفاوت ، فاش كرد كه پول بیشتری برای صرف هزینه های مالی در اختیار دارد ، چیزی كه مقامات ادعا می كنند به جای افزودن به آن ، خطر را كاهش می دهد.

 

یی گانگ ، رئیس بانک مرکزی چین ، آخر هفته گذشته گفت:

"این نه تنها انگیزه های مثبتی را برای بازیگران اقتصادی فراهم می کند ، بلکه به ایجاد محیطی با احتمال ریسک مالی کمتری نیز کمک می کند."

 

در همان زمان ، در چندین کشور شاهد بازگشت یا ادامه ویروس کرونا هستیم ، در حالی که عصبانیت از عدم پیشرفت در رفع محدودیت های آزادی های فردی با وجود استفاده از واکسن و شروع بهار وجود دارد.

 

به طور جداگانه ، آشفتگی برای ترکیه باعث شد که پول ملی آن ، لیر ، به محض باز شدن معاملات 15٪ کاهش یابد. اقتصاد درگیر پس از برکناری رئیس بانک مرکزی توسط رئیس جمهور رجب طیب اردوغان ، از افت احساسات بهره مند نشد.

 

هولگر زشاپیتز ، مفسر بازار ، پاسخ داد:

"ترکیه بدترین زمان را برای اخراج بانکدار مرکزی انتخاب می کند."

 

2. تحلیل قیمت BTC

تحلیل قیمت بیت کوین

دو روز سرشار از ناامیدی از تریدر های بیت کوین استقبال کرده است زیرا ریزش آخر هفته گذشته نتوانست عملکرد تکراری را مشاهده کند.

 

در حالی که تحلیلگران در برخی از روزهای شنبه و یکشنبه ،BTC / USD  را آماده برای شکست اعلام کردند ، چنین اقبالی حاصل نشد ، زیرا دو بار تا 60 هزار دلار آمد ولی برگشت!

 

اما نتیجه ای که برای برخی غافلگیر کننده بود ، پایین آمدن زیر 56،000 دلار بود!

 

در آخرین اظهارنظرهای خود در مورد بازار ، مایكل ون دو پوپه ، مشاركت كننده در روزنامه Cointelegraph ، از اینكه بیت کوین صرفاً به حركت در یك روند آشنا ادامه می داد ، ناراحت بود.

 

وی به پیروان توییتر گفت:

"بیت کوین بسیار خوب است ، و بسیار عالی است. "منطقه 55 هزار دلار پس از ریزش از سطح 60هزار دلار جالب توجه است. انتظار برای کمی دامنه کناری. "

 

در یک خلاصه اضافی ، اسکات ملکر نیز به همین ترتیب رفتارهای مختلف را مشخص کرد ، و خلاصه عملکرد قیمت را به عنوان "هنوز خیلی اتفاق نمی افتد". توصیف کرد!

 

داده های کتاب سفارش از Binance میزان ادغام فعال در بیت کوین را برجسته کرد ، در حالی که حمایت و مقاومت در روز دوشنبه به ترتیب 56000 و 59،000 دلار بسته شد.

 

3. سختی شبکه بیت کوین همچنان صعودی است!

سرمایه گذاران ممکن است تشنه اوج های جدید Bitcoin در همه زمان ها باشند ، اما دو مبانی شبکه در حال حاضر در قلمرو جدیدی از خود هستند یا تقریباً به آن ضربه می زنند.

 

در زمان نوشتن این مقاله ، سرعت هش و دشواری کاملاً صعودی بودند - اولی در 4٪ از اوج های گذشته و دومی بالاتر از هر زمان دیگری سوار می شد.

 

سختی شبکه بیت کوین

 

یک پیش درآمد کلاسیک برای افزایش قیمت ، سرعت هش و دشواری استخراج ، قدرت و طول عمر فعلی روند صعودی را نشان می دهد.

 

هش ریت برآوردی از توان محاسباتی اختصاص داده شده به پردازش معاملات را ارائه می دهد ، در حالی که سختی شبکه، بیانگر رقابت بین استخراج کنندگان برای دریافت درآمدهای بلوکی است.

 

در آخرین تعدیل خودکار در 19 مارس ، دشواری 1.95٪ افزایش یافت ، که پس از منفی شدن تنظیم قبلی ، بازگشت بیشتری به سرزمین ثبت نشده را نشان می دهد.

 

همانطور که Cointelegraph گزارش داد ، چنین تنظیماتی اگر مهمترین ویژگی اقتصادی شبکه بیت کوین نباشد ، به آن امکان می دهد تا با تغییر فعالیت ماینر سازگار شود و امنیت را حفظ کند.

 

حساب محبوب توییتر Parabolic Trav در اوایل ماه جاری در مورد این پدیده نوشت: "آنچه منتقدان در مورد" سوداگرانه "بودن بیت کوین عنوان می کنند این است که هیچ عملکرد آلی ندارد و هرگز نخواهد کرد ، زیرا آن را افزایش قیمت" احمقانه تر "می دانند.

 

4. سکه های قدیمی هنوز منتظر سقف های جدید!

سرمایه گذاران قدیمی بیت کوین

از نظر احساس سرمایه گذاران میتوان اینگونه گفت که با وجود رسیدن قیمت به 60هزار دلار، سرمایه گذاران قدیمی هنوز BTCهای خود را نفروخته اند و این نشان از امیدواری برای رسیدن به قیمتی بالاتر است.

 

همانطور که سرویس تجزیه و تحلیل Glassnode در آخر هفته اظهار داشت ، نسبت سکه های متعلق به سرمایه گذاران قدیمی هنوز در روند صعودی قبلی کاهش نیافته است ، و این بدان معناست که قبل از پایان سال 2021 مدت زمان بیشتری برای صعود باقی مانده است.

 

در حدود 53000 دلار ، بیت کوین به دارایی سقف بازار 1 تریلیون دلار تبدیل شد - اما این هنوز انگیزه کافی برای بیدار کردن سکه های طولانی نگهداری شده نبود.

 

ویلی وو ، در مورد داده های Glassnode اظهار نظر کرد:

"این اعتبار کاملاً معتبر است. 1 تریلیون دلار در حال حاضر به شدت توسط سرمایه گذاران پشتیبانی می شود. من می گویم یک فرصت عادلانه وجود دارد که ما هرگز دیگر Bitcoin را زیر $ 1T نخواهیم دید."

 

در همین حال ، هفته گذشته ، Cointelegraph پیش بینی های صعودی بیشتری را از خالق مدل سهام به جریان PlanB اعلام کرد ، که پیش بینی می کند BTC / USD در 100000 دلار متوقف نشود و امسال به طور متوسط ​​288،000 دلار ادامه یابد.

 

5. سرمایه گذاران میان مدت هم قصد فروش ندارند!

سرمایه گذاران میان مدت BTC

این فقط نام های شناخته شده نیست که به نفع ادامه کار باشد. با توجه به داده های بدست آمده از مبادلات ، سرمایه گذاران میان مدت ​​برای مسافت طولانی خود را آماده می کنند و قصد فروش ندارد.

 

ورودی و خروجی به سیستم عامل های اصلی تجاری که توسط منبع CryptoQuant جمع آوری شده است ، به شدت به نفع برداشت ها متمایل است ، و این نشان دهنده عدم تمایل به فروش یا تجارت در کوتاه مدت است.

 

در واقع ، آخر هفته بیشترین میزان خروج از مبادلات از اوایل ماه مارس ، درست قبل از رسیدن بیت کوین به بالاترین سطح فعلی خود را به 61،700 دلار رساند.

 

هفته گذشته ، مدیر عامل CryptoQuant ، کی یانگ جو ، عدم ورود ارز را در میان عوامل متعادل کننده، به عنوان بخشی از تصویر کلی بازار ذکر کرد. به گفته وی ، بیت کوین برای غلبه بر رکورد 61،700 دلاری خود "مدتی" طول زمان نیاز دارد.

 

وی خلاصه کرد:

 "من فکر می کنم BTC مدتی طول خواهد کشید تا از نظر تقاضا / عرضه یک گام دیگر را پیش ببرد."

 

تمام موارد ذکر شده صرفا ترجمه از وب سایت مذکور هست و مسئولیت هرگونه سرمایه گذاری ، قطعا با خود شماست. چون تصمیم گیرنده نهایی شما هستید..

 

منبع: Cointelegraph

ترجمه: Cryptonesh

بابک ایمانیان دوشنبه 2 فروردین 1400 0 نظر بیت کوین

اضافه کردن یک نظر

برای ثبت نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید