رنگ قالب

×
 • ----
 • ----
 • ----
 • ----
 • ----
همه چیز درمورد کازماس؛ بررسی آینده ارز دیجیتال اتم (ATOM)

در حال حاضر ، یک بلاکچین تمایل دارد به عنوان جهان خودش عمل کند و تقریباً هیچ راهی برای برقراری ارتباط با دنیای خارج از شبکه خود ندارد - به هر حال بدون کمک شخص ثالث.

 

در نتیجه ، مشاجره ، قبیله گرایی و حداکثر گرایی در میان طرفداران انواع مختلف بلاکچین به یک امر عادی تبدیل شده است. اما آیا یک بلاکچین وجود دارد که همه آنها را متحد کند؟ با کاوش در Cosmos ، "اینترنت بلاک چین" ، به یک سفر بروید.

 

شبکه Cosmos چیست؟

شبکه کازماس چیست

هدف کازماس ساده است: فعال کردن هر زنجیره بلوکی برای برقراری ارتباط ، به اشتراک گذاری داده ها و معامله با هر شخص دیگر. با اجازه دادن به بسیاری از زنجیره های بلوکی مختلف برای همکاری ، دیگر نیازی نیست که این شبکه ها بی رحمانه رقابت کنند تا یکی از بلاکچین ها باشد که بر همه آنها حاکم است. در عوض ، بسیاری از بلاکچین های مختلف می توانند با موارد استفاده خاص و مزایای آنها همزیستی کنند.

 

کازماس یک سیستم فناوری است که فراتر از این است که به زنجیره بلوک های مختلف اجازه داده شود داده ها را با یکدیگر متصل و به اشتراک بگذارند. آنها همچنین یک فرایند توسعه ساده ایجاد کرده اند که به توسعه دهندگان امکان می دهد بلاکچین سفارشی خود را به جای سال ها، در ماه ها یا حتی هفته ها ایجاد کنند.

 

ترکیبی از یک فرآیند توسعه بلاکچین نسبتاً آسان با توانایی همکاری زنجیره های زنجیره ای جدید و قدیمی باید در ساخت بلاکچین های کاربردی خاص و کمتر کاربرد عمومی ایجاد شود.

 

آیا می دانید؟

برای به نمایش گذاشتن قدرت فناوری Cosmos ، این تیم نسخه ای از اتریوم را در کازماس به نام Ethermint ایجاد کردند. این نسخه از اتریوم دقیقاً مانند Ethereum اصلی کار می کند و حتی با قراردادهای هوشمند موجود و ابزارهای آن مانند MetaMask سازگار است.

 

چه کسی کازماس را اختراع کرد؟

Cosmos بر اساس پروتکل اجماع ، Tendermint ساخته شده است که توسط Jae Kwon در سال 2014 ایجاد شده است. برای توسعه کامل اکوسیستم قابل همکاری کازماس ، کوارو به Zarko Milosevic و Ethan Buchman پیوست و پس از آن در سال 2020 از پروژه کنار رفت.

 

تاریخچه مختصری از Cosmos

تاریخچه Cosmos

 • آوریل 2017: 17 میلیون دلار در 29 دقیقه اول فروش اولیه توکن Cosmos جمع آوری شد.
 • دسامبر 2018: Game of Stakes راه اندازی شد که برای اولین بار شبکه Cosmos را به طور گسترده آزمایش کرد.
 • مارس 2019: شبکه رسمی Cosmos راه اندازی شد.
 • نوامبر 2019: آزمایشگاه های کاوا یکی از اولین پروژه هایی است که با استفاده از Cosmos SDK برای راه اندازی شبکه اصلی ساخته شده است.
 • فوریه 2020: تیم Cosmos تقسیم شده و بنیانگذار Jae Kwon از سمت مدیرعاملی کنار رفت.
 • سپتامبر 2020: Cosmos با Nym همکاری کرد تا گواهی نامه های ناشناس را به اکوسیستم Cosmos بیاورد.
 • فوریه 2021: Cosmos Stargate را راه اندازی کرد ، که شامل اولین انتشار عمومی پروتکل ارتباطات بین بلاکچین (IBC) است.

 

چه چیز خاصی در مورد کازماس وجود دارد؟

Cosmos بیشترین شباهت را به پروژه Polkadot دارد که همچنین به دنبال ایجاد یک اکوسیستم از شبکه های بلاک چین قابل همکاری است. با این حال ، برخلافPolkadot  ، Cosmos حاکمیت بلاکچین های مستقل را در اولویت قرار می دهد ، به این معنی که آنها باید خود را ایمن کنند ، حاکمیت خود را داشته باشند و اعتبارسنج های خود را اداره کنند.

 

فناوری Cosmos بر اساس موارد زیر می باشد:

 1. Tendermint: یک پروتکل اجماع که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بلاکچین اثبات سهام را بسازند و سریع ، مقیاس پذیر ، ایمن باشد.
 2. Cosmos SDK: به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه هایی را در بالای بلاکچین های مبتنی بر Tendermint ایجاد کنند.
 3. پروتکل ارتباطات بین بلاکچین (IBC): سیستمی که به زنجیره های مختلف امکان اتصال و ارتباط با یکدیگر را می دهد.

 

آیا می دانید؟

در مارس 2019 ، Binance زنجیره بلوک اختصاصی خود را به نام Binance Chain راه اندازی کرد که در هسته خود از Tendermint استفاده می کند. Binance Chain با هدف خاص مبادله سریع و امن و کاربر پسند غیر متمرکز رمزنگاری بهینه شده است. Binance Chain نمونه ای از چگونگی ایجاد بلاکچین های سفارشی برای یک مورد استفاده خاص از طریق Tendermint است.

 

Tendermint چیست؟

Tendermint

Tendermint یک نرم افزار منبع باز است که می تواند برای دستیابی به تحمل خطای بیزانس (BFT) در شبکه های غیرمتمرکز مانند Cosmos مورد استفاده قرار گیرد. به زبان ساده ، BFT به این معنی است که یک شبکه غیرمتمرکز قادر است به طور ایمن به کار خود ادامه دهد و در مورد وضعیت فعلی خود به توافق برسد حتی اگر برخی از بازیگران در این فرآیند شکست خورده باشند یا مخرب باشند.

 

ارز دیجیتال اتم (ATOM) چیست؟

ارز دیجیتال اتم Atom

به توکن بومی شبکه کازماس، ATOM گفته می شود. نگهداری اتم به دارنده این توانایی را می دهد که بلوک ها را بشمار رود و اعتبار سنجی کند ، در مورد مسائل مربوط به حکومتداری رأی دهد و هزینه معاملات را پرداخت کند.

 

توکن های اتم با راه اندازی Cosmetos mainnet ایجاد شده و بین اهدا کنندگان اولیه ، شرکت کنندگان فروش توکن ، بنیاد Cosmos و توسعه دهندگان اصلی توزیع شد. ATOM های جدید نیز به عنوان پاداش برای اعتبار سنج های شبکه تولید می شوند.

 

نحوه خرید ATOM

اتم را می توان در صرافی های بزرگ مانند Binance ، Kraken و Poloniex معامله کرد. شما همچنین می توانید از طریق staking مستقیماً به عنوان اعتبارسنج یا غیر مستقیم به عنوان نماینده ، ATOM دریافت کنید.

 

با ATOM چه کاری می توانید انجام دهید؟

Cosmos بر اساس مکانیسم اجماع اثبات سهام عمل می کند. این بدان معنی است که دارندگان ATOM می توانند سهمی از پاداش بلوک شبکه و هزینه های معامله را از طریق staking ، یا با اجرای گره اعتبار سنجی خود یا با تفویض توکن های ATOM خود به یک اعتبارسنج ، بدست آورند.

 

اعتبارسنج ها ATOM های خود را در معرض خطر قرار می دهند یا قفل می کنند و نرم افزار خاصی را اجرا می کنند که با پیشنهاد بلوک های جدید و اعتبار سنجی تراکنش ها ، شبکه Cosmos را حفظ می کند.

 

دارندگان همچنین می توانند توکن های اتم خود را به جای استفاده از نرم افزار اعتبار سنج ، که به آنها امکان می دهد بخشی از پاداش های سهام را دریافت کنند ، به اعتبار سنج ها بسپارند.

 

نرم افزار های غیرمتمرکز (D-Apps) ساخته شده بر روی کازماس

Cosmos به عنوان یک شبکه بلاکچین قابل همکاری و بسیار مقیاس پذیر که قادر به میزبانی قراردادهای هوشمند است ، در میان توسعه دهندگان dApp که می خواهند برنامه های غیر متمرکز کارآمد ایجاد کنند ، محبوب شده است.

 

برخی از برجسته ترین برنامه های dApp که در حال حاضر در Cosmos کار می کنند عبارتند از:

 • Anchor: یک بستر مالی که نرخ سود کم نوسانات سپرده های پایدار کوین را ارائه می دهد.
 • 💳 Flares: یک شبکه پرداخت است که از چندین دارایی و سیستم پرداخت از جمله بازی ها و DeFi پشتیبانی می کند.
 • le Klever: یک برنامه تلفن همراه با کیف پول ، مرورگر و نمونه کارها بلاکچین یکپارچه است.
 • 👛 Chainweaver: کیف پول چند بلاکچینی قابل همکاری و محیط توسعه قرارداد هوشمند.

 

آینده ارز دیجیتال اتم

آینده ارز دیجیتال اتم

شرط اصلی موفقیت پروژه و افزایش قیمت اتم در آینده، اساسا رشد پویای آن از نظر تعداد و فعالیت شبکه‌هایی است که به آن متصل هستند و با آن کار میکنند. به همین منظور شاید منتظر یک افزایش چشمگیر و ناگهانی بودن در مدت یک سال و نیم تا 2 سال آینده کمی غیرمنطقی باشد. در شرایطی که توسعه کند باشد و حضور رقبای موفق، چشمگیر، شاید این پروژه نتواند به انتظارات خود دست پیدا کند و شکست بخورد که این مسئله بسیار دور از انتظار و بعید است. اما همانطور که گفته شد، اگر توسعه‌دهندگان سیستم را توسعه بدهند، ارزش ارز دیجیتال اتم نیز به افزایش ادامه خواهد داد. از این نظر شاید بتوان گفت که آینده کازماس روشن است و میتوان برای سرمایه گذاری های طولانی مدت از آن استفاده کرد و سود خوبی را بدست آورد.

 

سخن پایانی

در آخر اینکه، تمام مطالب گفته شده، صرفا جنبه اطلاع رسانی و آگاه سازی شما رو داره و هیچ سیگنال خرید و پیشنهاد دیگه ای به شما داده نشده است. هر معامله ریسک خودش رو داره و تصمیم گیرنده نهایی، خود شما هستید. پس در انتخاب خود دقت کنید.

 

مقالات مرتبط:

پروژه وینک چیست؟ بررسی آینده ارز دیجیتال وین

همه چیز درمورد ارز دیجیتال DENT ؛ مناسب برای سرمایه گذاری؟

ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) ؛ گذشته عجیب تا آینده درخشان!

بابک ایمانیان شنبه 4 اردیبهشت 1400 0 نظر ارز دیجیتال

اضافه کردن یک نظر

برای ثبت نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید