رنگ قالب

×
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
20 سوال متداول درمورد بیت کوین و بلاکچین

ما می شنویم که بسیاری از مردم سوالات اساسی در مورد بیت کوین و فناوری بلاکچین را می پرسند. بنابراین لیستی از پاسخ ها را تهیه کرده ایم. درک ارزهای رمزپایه خیلی راحت نیست. آنها طیف گسترده ای از اصطلاحات هستند و توانایی تفکیک حقیقت از نظر را دارند.

 

اینکه ارزش ذاتی بیت کوین باشد یا نه به افراد کل دنیا بستگی دارد. اگرچه چندین بازیکن مهم وجود دارد ، مانند استخرهای استخراج در چین که تأثیر زیادی بر بیت کوین دارند. این ارز رمزنگاری شده برای هیچ شرکت ، ایالت یا کشوری نیست. به همین دلیل ناآشنا است. دائما طوفانی از اخبار و سرمقاله های متناقض درمورد آن ایجاد میشود.

 

بریم سراغ سوالات:

 

1. بیت کوین چیست و چه چیز خوبی در آن وجود دارد؟

بیت کوین نوعی ارز رمزنگاری شده است. این همچنین یک دارایی و یک بستر پرداخت با یک دفتر دیجیتال است که جهان را در بر می گیرد و معاملات جهانی را بر روی یک سیستم واحد ترکیب می کند.

 

 این رمز ارز، یک فناوری بلاکچین را معرفی کرد. به افراد فاقد حساب بانکی امکان انجام معاملات را می دهد. در کشورهایی که بیش از حد تورم دارند ، بیت کوین به یک روش پرداخت مناسب تبدیل شده است.

 

بیت کوین همچنین می تواند بدون واسطه از مرزها عبور کند. برخلاف ارز فیات که باید از USD به یورو به ین و غیره تبدیل شود ، بیت کوین فقط بیت کوین است. شخصی در تهران می تواند بیت کوین را برای شخصی در کالیفرنیا ارسال کند ، مانند شخصی که در لندن است می تواند با کسی در بوینس آیرس ایمیل ارسال کند.

 

اگر پول کاغذی CD است ، بیت کوین MP3 است. بیت کوین همچنین در انتقال مبالغ هنگفتی برای دارایی های بزرگ گران قیمت تبحر دارد. به همین دلیل سرمایه گذاران ثروتمند از آن برای خرید خانه ، قایق تفریحی و ماشین های گران قیمت استفاده می کنند.

 

2. آیا خرید بیت کوین، سرمایه گذاری خوبی است؟

بیت کوین یک سرمایه گذاری ناپایدار است و می تواند مانند هر ارز فیات دیگر به صفر برسد. هودلرهای بیت کوین دیده اند که دارایی هایشان سر به فلک می کشد و سپس فرو می رود. این یک سواری وحشی است.

 

3. چه کسی بیت کوین را ساخته است؟

برخی افراد یا گروه ناشناس که Satoshi Nakamoto نامیده می شوند.

 

4. آیا باید بیت کوین کامل بخرم؟

نه. شما می توانید کسری از بیت کوین را خریداری ، فروش و معامله کنید. برخی از افراد این کسرها را "Satoshis" می نامند.

 

برای دریافت اطلاعات کامل درمورد بیت کوین، اینجا کلیک کنید.

 

5. بلاکچین چیست؟

بلاکچین یک فناوری جدید با کاربردهای گسترده است که می تواند خدمات بانکی را ، اگر نه به طور کلی بانک ها ، نابود کند و معاملات را در بسیاری از مشاغل و صنایع از نو طراحی کند.

 

این یک دفتر دیجیتال است که معاملات را به صورت عمومی یا خصوصی و به ترتیب دنبال می کند. این می تواند معاملات نظیر به نظیر را تسهیل کند ، نیاز به واسطه ها را از بین ببرد یا کاهش دهد.

 

از طریق رمزگذاری و عدم تمرکز ، بلاکچین اعتماد ایجاد می کند. با بلاکچین Bitcoin ، هر کسی می تواند همه معاملات را مشاهده کند.

 

6. بلاک چین چگونه کار می کند؟

بلاکچین و نحوه کار آن نحوه کار بیت کوین را مشخص می کند. این یک دفتر دیجیتال است که هر معامله را ذخیره می کند. اگر یک جفت کفش به قیمت 10 دلار به شما بفروشم ، آن معامله می تواند روی یک دفتر دیجیتال حک شود که غیرقابل تغییر باشد.

 

این دفتر متعلق به یک بانک یا هیچ پایگاه داده متمرکز نیست. غیرمتمرکز است ، به این معنی که توسط شبکه ای از رایانه ها در سراسر جهان میزبانی می شود. بعضی از رایانه ها به گروه های بزرگ و برخی دیگر به افراد تعلق دارند. معاملات در یک بلاکچین از طریق آدرس صورت می گیرد و توسط آدرس ثبت می شود. هر فرستنده و گیرنده به یک آدرس احتیاج دارند.

 

7. آیا فقط یک بلاکچین وجود دارد؟

نه ، چندین بلاکچین مختلف وجود دارد. اتریوم زنجیره بلوک خودش است. سایر تیم های توسعه ارزهای رمزنگاری شده در حال کار بر روی بلاک چین های خود هستند. IBM زنجیره بلوک خاص خود را دارد. بیت کوین قدیمی ترین و طولانی ترین بلاکچین است که بیشترین تعداد تراکنش را در خود جای داده است.

 

برای کسب اطلاعات کامل درمورد بلاکچین، اینجا کلیک کنید.

 

8. آیا بیت کوین پول است؟

بله. می توان از آن برای خرید و فروش کالاها و خدمات استفاده کرد. به دلیل استفاده محدود آن به عنوان پول و به دلیل کند بودن زمان معامله و کارمزد زیاد ، بسیاری از "کارشناسان" و بانکداران از نامیدن آن به عنوان پول خودداری می کنند و آن را ارز نمی دانند. اما این معنی زیادی ندارد. مردم ونزوئلا و زیمبابوه از زمان فروپاشی ارزهای ملی خود از بیت کوین به عنوان پول استفاده می کنند. مردم در ایالات متحده می توانند از آن به عنوان پول در سیستم عامل های تجارت الکترونیکی مانند Overstock استفاده کنند. شرکت های دیگر در حال تجربه اجرای بیت کوین به عنوان پول هستند.

 

9. آیا بیت کوین توسط مجرمان برای پولشویی ایجاد شده است؟

هیچ کس از هویت خالق ادعا شده بیت کوین ، ساتوشی ناکاموتو ، که ادعا کرده است نویسنده مقاله اصلی بیت کوین است ، که اولین بار در اکتبر 2008 منتشر شد ، نمی داند.

 

با این وجود ، یک روایت مشهور درباره ایجاد آن این است که توسط مجرمان برای فعالیت های جنایی ساخته شده است. بسیاری بر این باورند که بیت کوین در واقع به عنوان پاسخی به بحران مالی 2007-2008 ایجاد شده است.

 

این زمانی بود که شهروندان متوسط ​​از مشتقات ، وام های بانکی و سایر ابزارهای سنتی سرمایه گذاری که توسط سیستم بانکی اختراع شده و به تورم بالا ، حباب ها و انفجارهای حماسی منجر می شوند ، دلسرد می شوند.

 

10. اما آیا بیت کوین توسط مجرمان استفاده می شود؟

بازهم بله. بیت کوین توسط مجرمان برای فعالیت مجرمانه مورد استفاده قرار گرفته است. جاده ابریشم نمونه بارز آن است. اما مدت ها قبل از بیت کوین و جاده ابریشم ، Enron ، Bernie Madoff ، Michael Milken و سایر مجرمان برجسته شرکت ها بودند.

 

حساب های بانکی سوئیس و جزایر قناری ، از جمله مقاصد دیگر ، سابقه طولانی در کمک به ثروتمندان برای پنهان کردن پول خود و یا کمک به طراحان جنایت با معاملات ناشایست خود دارند.

 

قبل از بیت کوین ، جنگ ها ، دیه ها ، آدم ربایی ، شیوع مواد مخدر ، سارقین بانک و فرار از پرداخت مالیات وجود داشت. مردم مردم هستند و می توانند کارهای افتضاحی انجام دهند. اما آنها خود فناوری یا ابزاری نیستند که می تواند سودمند باشد. به عنوان مثال تلفن ها توسط مجرمان برای استفاده از نقشه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 

11. اگر قیمت BTC مدام تغییر کند چگونه می توانم آن را برای خرید های خود خرج کنم؟

درست است - منطقی نیست اما اینگونه کار می کند. ممکن است در سال 2018 یک برش پیتزا با بیت کوین بخرید ، اما در سال 2019 متوجه خواهید شد که قیمتی که برای آن پیتزا پرداختید بسیار بسیار بسیار گران بود. این در صورت افزایش بیت کوین است. ممکن است پایین نیز برود.

 

12. آیا معاملات بیت کوین کند است؟

معاملات بیت کوین می تواند بسیار کند باشد. منتقدان خاطرنشان می کنند که این برنامه می تواند در هر ثانیه فقط هفت معامله را پردازش کند. ویزا در هر ثانیه حدود 2000 معامله را انجام می دهد. برای دستیابی به سرعت معاملات کند ، توسعه دهندگان در تلاشند تا پیشرفت هایی مانند The Lightning Network که برای جابجایی مقادیر کمی بیت کوین با سرعت رعد و برق طراحی شده است ، اعمال کنند.

 

13. آیا ارزهای مورد حمایت دولت بهتر از بیت کوین نیستند؟

مورخان سقوط بسیاری از ارزها را به طور خلاصه توصیف کرده اند. آلمانی ها به یاد می آورند که هنگامی که دویچه مارک در آغاز جنگ جهانی اول از استاندارد طلا طلاق گرفت و ارز جدید آنها پس از جنگ جهانی دوم پول قدیمی خود را با نرخ یک واحد جدید در هر 10 واحد قدیمی از بین برد.

 

ونزوئلایی ها و زیمبابویایی ها همه در میان تورم و فساد مالی شاهد ارزهای مورد حمایت دولت خود بوده اند. اینها تنها اقتصادهای ناپایدار نیستند که سیاست های آنها ارزهای ملی خود را به شدت تغییر داده یا بیش از حد تورم کرده است.

 

در همین حال ، تحلیلگران مالی ایالات متحده زنگ خطر را در مورد بحران مالی فاجعه بار جهانی به صدا درآورده اند. جایی که پول وجود دارد ، جنگجویان مقدس ، جنگ های اقتصادی و پیچیدگی ها وجود دارد.

 

 بیت کوین که دارای یک منبع ثابت است ، تلاشی برای رفع مشکلات پول از طریق یک سیستم دیجیتال است که به راحتی توسط بانک های مرکزی قابل کنترل نیست. در همان زمان ، بیت کوین هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد که سلسله مشکلات خود را مانند سرعت معاملات پایین ، پذیرش محدود و تبادلات هک شده دارد. به عبارت دیگر ، این یک بحث داغ است. همچنین بیانیه های زیادی در این میان وجود دارد که ادعا می کند پول ، که یک اختراع است ، در مقایسه با هر فناوری جدیدی که سعی در جایگزینی آن دارد ، عملکرد بهتری خواهد داشت.

 

14. آدرس بیت کوین چیست؟

آدرس بیت کوین یک رشته دیجیتالی از اعداد و حروف است که برای ارسال و دریافت بیت کوین به آن نیاز دارید. آنها معمولاً شامل 26 حرف هستند. دوست شما می تواند آدرس بیت کوین متفاوتی داشته باشد. هنگامی که دوست شما آدرس بیت کوین خود را به شما می گوید ، می توانید برای وی بیت کوین ارسال کنید.

 

15. آیا برای دریافت آدرس به بانک احتیاج دارم؟

خیر! به همین دلیل است که بانک ها از بیت کوین می ترسند. شما نیازی به بانک ندارید. شما فقط به یک آدرس احتیاج دارید.

 

16. چگونه می توانم آدرس Bitcoin را بدست آورم؟

می توانید با ایجاد یک آدرس در کامپیوتر خود ، یک آدرس دریافت کنید. می توانید از BitcoinPaperWallet ، VanityGen و چندین سیستم عامل دیگر استفاده کنید.

 

17. من اهل فن نیستم و کسی را نمی شناسم که برای من بیت کوین ارسال کند. چگونه می توان بیت کوین دریافت کرد؟

برای خرید بیت کوین با دلار آمریکا می توانید از صرافی هایی مانند Gemini ، Coinbase ، بایننس و ... استفاده کنید.

 

همچنین شما میتونید برای خرید ارز های دیجیتال و بیت کوین با ریال، از طریق صرافی های معتبر داخلی این کار رو انجام بدین. در لینک زیر، 5 صرافی معتبر داخلی برای خرید بیت کوین رو بهتون معرفی میکنیم.

 

معرفی 5 صرافی معتبر داخلی

 

18. آیا بیت کوین ناشناس است؟

آدرس های بیت کوین به میزانی که به نام یا دارندگان حساب پیوست نشده اند ناشناس هستند. آنها فاقد شناسه هستند. همزمان همه آدرس ها برای عموم قابل دسترسی است. آنها خصوصی نیستند. بنابراین اگر می دانید آدرس خاصی متعلق به فرد خاصی است ، می توانید با جستجوی آن در بلاک چین Bitcoin مقدار متعلق به آدرس اینترنتی بیت کوین را که به آن شخص تعلق دارد ، مشاهده کنید. گیرندگان بیت کوین اغلب آدرس های جدیدی را برای هر معامله ایجاد می کنند.

 

19. کد QR که بیت کوین را می پذیرد چیست؟

اینها آدرس هستند. هنگامی که یک کد QR را اسکن می کنید ، آدرس منحصر به فردی را نشان می دهد. کدهای QR راهی مفید برای انتقال رشته طولانی کاراکترها از یک کاغذ فیزیکی به یک دستگاه است.

 

 به عنوان مثال ، ممکن است یک کد QR در منوی رستورانی که Bitcoin پذیرفته است ، مشاهده کنید. هنگامی که از یک برنامه تلفن همراه برای اسکن کد QR استفاده می کنید ، می تواند بلافاصله آدرس مرتبط با کد را ایجاد کند. اکنون می توانید بدون نیاز به تایپ رشته طولانی کاراکترها ، پرداخت Bitcoin را به آن آدرس ارسال کنید.

 

20. مردم در مورد بیت کوین چه می گویند؟

آنها چیزهای مختلف زیادی می گویند. لیست نظرات بسیار متفاوتی وجود دارد. دانشمندان کامپیوتر به شما می گویند این یک سیستم پرداخت است که یک دفتر دیجیتال عمومی است و به شما امکان می دهد بدون نیاز به واسطه ها ، با خیال راحت و مطمئن از طریق مرزها معاملات نظیر همتا را انجام دهند. این بدان معناست که هیچ حساب بانکی ، خانه تسویه حساب ، خدمات پردازش بازرگان ، نرم افزار حواله وجود ندارد. بسیاری از بانکداران به شما خواهند گفت که این یک طرح Ponzi است و مناسب نیست.

 

سخن پایانی

سعی کردیم تا حدودی، سوالات متداول شما در مورد بیت کوین و بلاکچین را پاسخ دهیم. اگر باز هم سوالی در ذهن شما وجود دارد، در قسمت کامنت ها، سوالتون رو مطرح کنید تا جواب خودتون رو دریافت کنید.

 

منبع: Dailyhodl

بابک ایمانیان یکشنبه 15 فروردین 1400 0 نظر بیت کوین

اضافه کردن یک نظر

برای ثبت نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید