رنگ قالب

×
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
تحلیل قیمت بیت کوین - پایان روند صعودی BTC؟

آیا واقعا روند صعودی بیت کوین در خطر است؟ با ما همراه باشید تا این موضوع رو در تحلیل لحظه ای بیت کوین بررسی کنیم.

 

بیت کوین از حمایت 53000 دلاری خود بازگشت اما در یک مدت کوتاه نباید سقوط دیگری را تجربه کند.

 

قیمت بیت کوین (BTC) در ماه های اخیر با افزایشی چشمگیر از 11000 دلار به تقریبا 62،000 دلار ، صعودی عالی داشته است. با این حال ، چنین رشدهای چشمگیر همچنین شامل دوره های نسبتاً آرام ریزشی قیمت نیز است.

 

این دوره ها تلفیقی است و برای ایجاد کف قیمتی جدید در بازار نیاز است. در بازارهای گاوی ، ادامه روند صعودی احتمالاً پس از این دوره های مختلف قبل از وقوع یک حرکت دیگر وجود دارد.

 

در حال حاضر ، به نظر می رسد قیمت Bitcoin بیش از یک هفته پس از رسیدن به بالاترین رقم بیش از 61،000 دلار در چنین دوره ای باشد.

 

برای جلوگیری از نزول بیشتر ، سطح 53 هزار دلار باید حفظ شود!

 

نمودار قیمت بیت کوین

 

نمودار 4 ساعته BTC / USD روند نزولی واضحی را نشان می دهد که از بالاترین سطح معاملات اخیر خود در اواسط ماه مارس گذشته است. این اتفاق پس از دستیابی به موفقیت 58000 دلار رخ داده است. با این حال ، این حرکت ضعف نشان داد ، زیرا هیچ نشانه ای از اقدام خریداران جدید برای افزایش قیمت وجود نداشت.

 

به عبارت دیگر ، یک قدرت صعودی با افزایش حجم نشان داده می شود ، که این اتفاق نیفتاد. بنابراین ، اصلاح مجدد 50،000 دلار برای این بازار یک اتفاق بسیار طبیعی و قابل انتظار است.

 

علاوه بر این ، نمودار ، روند نزولی کوتاه مدت را نشان می دهد که در آن سقف های پایین تر و کف های پایین تر در حال شکل گیری است. در این راستا ، قیمت بیت کوین در منطقه حمایتی 53000 دلاری قرار گرفت ، که می تواند به عنوان منطقه پشتیبانی مهم برای نگهداری در نظر گرفته شود.

 

اگر این حمایت 53000 دلاری تأمین نشود و در واقع شکسته شود ، اصلاح بیشتر تا محدوده 50800 و  یا 49000 دلار اجتناب ناپذیر است و بازارها شاهد خون بیشتری هستند.

 

از طرف دیگر ، اگر قیمت، سطح 53،000 دلار را حفظ کند ، قیمت بیت کوین برای ایجاد قدرت دوباره باید منطقه 56200 دلاری را بشکند. در همین راستا ، منطقه 56200 دلاری را می توان به عنوان منطقه مقاومت بحرانی برای شکستن در حال حاضر در نظر گرفت.

 

با این وجود ، حتی اگر 56200 دلار شکسته شود ، قبل از اینکه قیمت بیت کوین برای اوج های جدید تمام شود ، مقاومت های دیگری نیز وجود دارد.

 

بازه زمانی روزانه روند صعودی عظیم را نشان می دهد!

 

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

 

نمودار روزانه بیت کوین یک چرخه صعودی آشکار را نشان می دهد که به طور مداوم بالاتر و پایین تر می شود. تاجران و سرمایه گذاران باید همیشه بزرگنمایی کنند تا از هرگونه سردرگمی در مورد روند کلی جلوگیری کنند. به بیان ساده ، عملکرد قیمت بیت کوین هنوز صعودی است.

 

بنابراین ، اصلاح در منطقه 50،000 دلاری - اگر انتظار نمی رفت - هنوز هم بسیار طبیعی خواهد بود ، زیرا منطقه 50،000 دلاری یک منطقه حمایتی قوی و عظیم است.

 

حتی اگر قیمت بیت کوین تا محدوده 44000 دلار ریزش داشته باشد بازهم جای نگرانی نیست ، زیرا ساخت و ساز صعودی همچنان معتبر است چون این محدوده های جانبی از زمان شکستن بالاترین رقم 2017 تاکنون ، اغلب اتفاق افتاده است.

 

تا زمانی که بیت کوین بالای 44000 دلار و ترجیحاً 50،000 دلار باقی بماند ، واگرایی نزولی باطل خواهد شد ، زیرا تاریخ نمونه های متعددی از این امر را نشان داده است.

 

ساختار مشابهی که پس از هاوینگ در سال 2020 مشاهده شد.

 

نمودار قیمت بیت کوین

 

ساختار نمودار بعد از هاوینگ بیت کوین در ماه مه سال 2020 با اقدام قیمت اخیر بیت کوین یکسان به نظر می رسد. از این لحاظ ، شکست ناکام تضمین کننده نزدیک بودن بازار خرس نیست.

 

گاوها باید صبور باشند زیرا کف جدیدی با قیمت بیت کوین ایجاد می شود. پس از این فشرده سازی و ساختار جدید ، موج ضربه جدیدی می تواند یک بار دیگر اتفاق بیفتد ، همانطور که در آگوست سال 2020 مشاهده شد. در آن دوره ، قیمت بیت کوین از 9500 دلار به 12000 دلار شتاب گرفت.

 

نمودار بالا عدم اعتبار واگرایی نزولی را نشان می دهد زیرا پایین ترین سطح جدید رخ نداده است. اقدام فعلی قیمت می تواند ایجاد یک تصویر مشابه باشد که در آن برای جلوگیری از پایین آمدن از کف قبلی ، باید بین 44000 تا 50،000 دلار ساخته شود. اگر این اتفاق بیفتد ، قیمت بیت کوین واگرایی نزولی را باطل می کند و بازار گاو نر ادامه خواهد داشت.

 

کاهش سرعت روند صعودی بیت کوین

بر اساس گزارش هایی که در دست می باشد، بسیاری از نهنگ ها در حال فروختن دارایی های بیت کوین خود هستند و این به طور واضح به معنای کاهش سرعت روند صعودی ارز دیجیتال BTC است.

 

البته باید به این نکته توجه داشت که بسیاری از نهنگ ها و سرمایه گذران بزرگ BTC، به فکر سود خود هستند. این حجم از فروش نهنگ ها حاکی از عدم ایجاد سقف جدید برای بیت کوین هست و به این معناست که غول های بزرگ سرمایه گذاری به دنبال ریزش بازار و خرید مجدد در کف قیمتی برای خود هستند.

 

بر اساس گزارشی که امروز Crypto Glassnode ارائه داد، بسیاری از نهنگ ها بیت کوین های خود را فروخته اند و در عین حال برخی از نهنگ ها هم به حفظ دارایی خود پرداخته اند.

 

حتی برخی از تحلیلگران پیش بینی قیمت های پایین تر را هم برای بیت کوین داشته اند. به عنوان مثال، مدیر سرمایه گذاری تیموتی پیترسون همچنین به کاهش اخیر نهنگ ها اشاره کرد و اظهار داشت:

 "چنین حرکاتی غالباً همیشه مرتبط با بازارهای خرسی نیستند، اما قیمت بیت کوین ممکن است تا 25000 دلار کاهش یابد."

 

البته این تحلیل کمی دور از تصورات ماست اما فراموش نکنیم که در این بازار هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

 

نظرات و تحلیل های بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات کریپتونش نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

 

منبع: Cointelegraph

نویسنده: MICHAËL VAN DE POPPE

ترجمه: Cryptonesh

بابک ایمانیان سه شنبه 3 فروردین 1400 0 نظر بیت کوین

اضافه کردن یک نظر

برای ثبت نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید