رنگ قالب

×
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
  • ----
انفجار قیمت بیت کوین! به زودی؛ 5 دلیل قطعی برای رشد بیت کوین

داده های زنجیره ای حاکی از آن است، با توجه به اینکه به زودی نهنگ ها ، ماینرها و سرمایه گذاران بلند مدت دوباره به بازار صعودی باز میگردند ، قیمت بیت کوین احتمالاً به بالاترین سطح تاریخی خود خواهد رسید.

 

داده های زنجیره ای نشان می دهد که قیمت بیت کوین (BTC) طی دو ماه گذشته تحت فشار فروش شدید توسط نهنگ ها بوده است.

 

با این حال ، پنج شاخص اصلی نشان می دهد که فروشندگان عمده در شرف تبدیل شدن به سرمایه گذار بلندمدت یا حتی جمع کننده بیت کوین هستند ، در حالی که تقاضای نهادی همچنان بالا است. این یک تنظیم انفجاری است که ممکن است بیت کوین را در کوتاه مدت به اوج های جدید تاریخی برساند.

 

این 5 دلیل را باهم بررسی میکنیم:

1. فروش نهنگ ها متوقف شد

تعداد نهنگ هایی که آدرس های بیت کوین با دارایی حدود 1000 یا بیشتر از 1000 بیت کوین هستند ، از 8 فوریه، بیش از 10 درصد کاهش یافته است و این نشان می دهد فروش گسترده بیت کوین نیز وجود دارد.

 

در حالی که قیمت بیت کوین در طی دو ماه پامپبنگ توانست دو سقف قیمتی خود را ببیند ، اما با افزایش BTC در حدود 60،000 دلار ، رشد کلی قیمت به طور قابل توجهی کند شده است. از 31 مارس ، دارندگان بزرگ بیت کوین فروش خود را متوقف کرده اند.

 

تحلیل بیت کوین

 

تعداد آدرسهایی که مقدار بیت کوین آنها برابر یا بیشتر از 1000 BTC است را در بالا مشاهده میکنید.

 

تعادل مجدد نمونه کارها با پایان یافتن یک چهارم یک زمان معمول برای فروش است. از آنجایی که بیت کوین از ابتدای سال جاری میلادی شاهد افزایش 104 درصدی قیمت بوده است ، انتظار می رفت این اتفاق بیفتد.

 

Grayscale ، بزرگترین مدیر دارایی های دیجیتال ، در تاریخ 6 آوریل اعلام کرد که صندوق سرمایه گذاری بزرگ دیجیتال خود را با هزینه فروش بیت کوین به تعادل رسانده است.

 

اگر تعادل مجدد عامل اصلی باشد ، و با توجه به اینکه تعداد آدرس هایی که برابر با بیش از 1000 BTC هستند ، در سطحی قرار گرفته است که آخرین بار در پایان سال 2020 دیده شد - زمانی که قیمت شروع به افزایش کرد - فروش نهنگ ها در حال حاضر به پایان رسیده است.

 

2. فروشندگان بلند مدت بیت کوین در حال کند شدن هستند.

هنگامی که بیت کوین در اکتبر سال 2020 بالاترین سطح قبلی خود را شکست ، این یکی از سریعترین و طولانی ترین افزایش ها در روزهای نابود شده سکه (CDD) بوده است.

 

معیار CDD روی زنجیره بیانگر وزنی است که سرمایه گذاران بلند مدت در آن می فروشند. این محاسبه با گرفتن تعداد سکه در یک معامله و ضرب آن در تعداد روزهای گذشته از صرف آخرین سکه ها انجام می شود. این بدان معنی است که هرچه CDD بالاتر باشد ، حجم بیشتری نیز فروخته می شود.

 

با این حال ، از ابتدای سال تاکنون ، فروش توسط فروشندگان بلند مدت نه تنها به شدت کند شده است بلکه تقریباً به سطحی رسیده است که فروش اولیه آن در سال 2020 آغاز شده است.

 

تحلیل لحظه ای بیت کوین

 

این نشان می دهد که سرمایه گذاران بلند مدت به طور فزاینده ای از رسیدن بیت کوین به یک قیمت بالاتر اطمینان دارند!

 

3. ماینرها دوباره به احتکارکنندگان بیت کوین تبدیل شده اند

از آنجا که درآمد استخراج کنندگان، بیت کوین تازه استخراج شده است ، آنها به طور منظم مجبورند BTC استخراج شده خود را بفروشند تا هزینه های عملیاتی خود مانند هزینه های برق را پرداخت کنند. با این حال ، برخی از ماینرها تمایل دارند در مورد قیمت ریسک کنند.

 

با جلوگیری از فروش بیت کوین ، آنها به جمع کننده های خالص تبدیل می شوند. این در معیار تغییر موقعیت خالص ماینر بیان شده است ، که تغییر 30 روزه عرضه در آدرس های ماینر را نشان می دهد.

 

تحلیل قیمت بیت کوین

 

آخرین باری که ماینرها در فروش بیت کوین خود مردد بودند درست قبل از افزایش قیمت عمده تقریباً سه ماه پیش بود. این تغییر مثبت نشان می دهد که ماینرها انتظار دارند قیمت های بالاتری در آینده نزدیک داشته باشند.

 

4. تقاضای نهادی همچنان بالا است

با وجود فشار فروش نهنگ ها، تقاضای نهادی برای بیت کوین کند نشده است. حجم خالص انتقال بیت کوین از موسسات به صرافی ها بسیار کم رنگ است ، تقریباً در پایین ترین سطح تاریخی ، به این معنی که در حال حاضر بیت کوین بیشتری نسبت به سپرده گذاری از صرافی خارج می شود.

 

این نشانه این است که این BTC ها به سردخانه منتقل می شوند. این برای موسسات معمول است ، زیرا آنها تمایل به سرمایه گذاری طولانی مدت دارند و راه حل های امن تری را برای نگهداری از بقیه در محل صرافی ترجیح می دهند.

 

تحلیل بیت کوین

 

از زمان همه گیری ، بحران عرضه تاریخی موجودی ارزهای موجود در بیت کوین وجود داشته است. از آنجا که موسسات از نوامبر سال 2020 شروع به جمع آوری مقادیر بیشتری می کنند ، این موضوع بسیار مهمتر می شود.

 

این امر با کاهش مداوم موجودی Bitcoin در تعاملات صرافی طی چند ماه گذشته ، به ویژه Coinbase ، که یک انتخاب مکرر برای موسسات است ، روشن شد.

 

تحلیل قیمت لحظه ای بیت کوین

 

در همین حال ، Coinbase دیروز درآمد و چشم انداز سه ماهه اول سال خود را منتشر کرد ، در آن اظهار داشت:

"دارایی های بسترهای نرم افزاری 223 میلیارد دلاری ، به نمایندگی از 11.3٪ سهم بازار دارایی های رمزنگاری شده ، شامل 122 میلیارد دلار دارایی های بسترهای نرم افزاری از موسسات است.… ما انتظار داریم رشد قابل توجهی در سال 2021 ناشی از معاملات و بازداشت حضانت با توجه به افزایش علاقه نهادی به کلاس دارایی های رمزنگاری شود. "

 

نه تنها یقین است که موسسات به میزان قابل توجهی به درآمد خود افزوده اند ، بلکه این داده ها نیز اعتماد Coinbase را نشان می دهد که احتمالاً به زودی این روند خرید متوقف نخواهد شد.

 

5. مثلث صعودی هفتگی نزدیک به شکستن

از ابتدای فوریه ، یک مثلث صعودی هفتگی تشکیل شده است. از نظر آماری ، این الگوی نمودار احتمال شکسته شدن به سمت بالا نسبت به نزول را افزایش می دهد.

 

اگر بخواهید قیمت صعودی شکسته شود ، اندازه مثلث هدف بالقوه شکست 79000 دلار را نشان می دهد. در حالی که نه شکست صعودی و نه هدف قیمت قطعی نیست ، اما این یک نمودار است که باید در کنار سیگنال های اصلی زنجیره ای به آن توجه داشته باشید.

 

تحلیل بیت کوین

 

نیروهای قوی در بازار - اعم از این که به دنبال سرمایه گذاران ، ماینر ها یا نهنگ ها باشند - همه نشانه های اعتماد به نفس در افزایش قیمت بیت کوین را دارند.

 

مثلث صعودی دلیل بیشتری را برای این باور ایجاد می کند که این حرکت می تواند قریب الوقوع باشد و به سمت بالا حرکت کند. در حالی که هیچ کس از قیمت 79000 دلار بیت کوین در آینده نزدیک بیزار نیست ، شکست مثلث نیز امکانی است که باید در نظر گرفته شود زیرا هنوز همه سیگنال های اصلی روی زنجیره کاملاً تراز نشده اند.

 

نظرات و تحلیل های بیان شده در اینجا صرفاً نظرات منبع مذکور می باشد و لزوماً منعکس کننده نظرات کریپتونش نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

 

منبع: Cointelegraph

 

مطالب مرتبط:

آینده درخشان انجین کوین؛ آماده برای رشد ده هزار درصدی

بابک ایمانیان پنجشنبه 19 فروردین 1400 0 نظر بیت کوین

اضافه کردن یک نظر

برای ثبت نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید